Zásady ochrany osobných údajov

Prehlásenie o používaní osobných údajov

          Ochrana vašich osobných údajov je pre nás veľmi dôležitá, a preto plne prebieha v súlade s Všeobecným nariadením o ochrane osobných údajov – Nariadením Európskeho parlamentu a rady (EÚ) 2016/679 z 27.4.2016. Obavy mať nemusíte. Vaše údaje sú u nás v bezpečí a nebudú nikdy poskytnuté tretej strane.

Kto sme

1.ŠKOLA PRÍRODNEJ MEDICÍNY, o.z., Piešťanská 3, 917 01 Trnava, IČO: 42294428                                                            

Adresa našej webovej stránky je: http://www.skolaprirodnejmediciny.sk.

          Ochrana osobných údajov je pre nás dôležitá. U nás, v občianskom združení 1.ŠKOLA PRÍRODNEJ MEDICÍNY, o.z., dodržiavame nasledujúce princípy: Nepýtame sa na osobné informácie, ak ich skutočne nepotrebujeme. Nezdieľame vaše osobné informácie s nikým ďaľším, okrem prípadov týkajúcich sa zákona, vývoja našich produktov alebo ochrany našich práv. Neukladáme osobné informácie na našich serveroch, ibaže sa jedná o prebiehajúce využívanie našich služieb. Nižšie uvedené vyhlásenie o ochrane osobných údajov obsahuje aj tieto princípy. Toto vyhlásenie o ochrane osobných údajov sa týka všetkých našich služieb.

          Pokiaľ máte otázku ohľadom prístupu alebo opravy vašich osobných dát, prosím, kontaktujte nás. V občianskom združení 1.ŠKOLA PRÍRODNEJ MEDICÍNY rešpektujeme vaše súkromie, ktoré sa týka akéjkoľvek informácie, ktorú môžeme ukladať pri prevádzke našich stránok. 

Rozsah spracovanie osobných údajov

Vaše osobné údaje získavame, ak:

 •  nás kontaktujete prostredníctvom webových stránok,
 • sa prihlásite na školenia,pridáte k príspevku komentár,
 • si objednáte službu na našich webových stránkach,
 • nám pošlite dopyt na naše služby,
 • s nami uzavriete zmluvu,
 • nám údaje sami poskytnete e-mailom, telefonicky alebo iným spôsobom.

Spracovávame tieto údaje:

 •  meno a priezvisko alebo obchodné meno,
 • telefónne číslo,
 • e-mailová adresa,poštová adresa,
 • IČO, DIČ, IČ DPH
 • adresa,identifikácia prehliadača, operačného systému
 • a ďalšie informácie pre analýzu návštevnosti,cookies.

Účely spracovania a ich právny základ plnenia zmluvy

           Údaje, ktoré nám poskytujete, používame na to, aby sme vás kontaktovali späť s odpoveďou na vaše požiadavky na účely plnenia zmluvy, vybavenie vašich objednávok.Všetky osobné údaje sú spracované zákonným a transparentným spôsobom a sú vyžadované len primerané, relevantné  vo vzťahu k účelu spracovania.

Komentáre (oprávnený záujem)

           Keď návštevníci pridajú komentár na tento web, sú zhromažďované údaje zobrazené vo formulári pre komentár, ďalej IP adresa návštevníka a reťazec user agent definujúce prehliadač, čo pomáha k detekcii spamu. Službe Gravatar môže byť poskytnutý anonymný reťazec vytvorený z vašej emailovej adresy (nazývaný aj hash), vďaka ktorému je možné určiť či túto službu používate. Zásady ochrany osobných údajov služby Gravatar sú k dispozícii tu: https://automattic.com/privacy/. Po schválení vášho komentára je váš profilový obrázok viditeľný pre verejnosť v kontexte vášho komentára. Komentáre návštevníkov môžu byť kontrolované prostredníctvom automatizovanej služby detekcie spamu, ktorá môže byť umiestnená v zahraničí. Zásady ochrany osobných údajov služby Akismet anti-spam nájdete tu: https://automattic.com/privacy/

Kontaktné formuláre (oprávnený záujem)

           Na našich stránkach nájdete kontaktné formuláre, ktoré slúžia pre objednávku našich služieb alebo pre zaslanie otázky či iné informácie. Tieto formuláre zbierajú osobné údaje len za účelom spätného kontaktovania s odpoveďou.

Cookies (oprávnený záujem) 

          Pokiaľ na naše stránky pridáte komentár, môžete povoliť uloženie mena, emailovej adresy a webovej stránky do cookies. Týmto spôsobom sa snažíme zvýšiť váš komfort, keď budete písať nový komentár už potom nebudete musieť tieto údaje znova vyplňovať. Tieto súbory cookie budú mať životnosť jeden rok. Ak máte účet a prihlasujete sa k tomuto webu, nastavíme dočasné cookies pre overenie, či váš prehliadač prijíma súbory cookies. Tento súbor cookies neobsahuje žiadne osobné údaje a pri zatvorení prehliadača sa zruší. Pri prihlasovaní vám nastavíme tiež niekoľko súborov cookies pre uloženie vašich prihlasovacích údajov a pre nastavenia zobrazenia obrazovky. Prihlasovacie súbory cookies majú životnosť dva dni a cookies pre nastavenia zobrazenia majú životnosť jeden rok. Ak potvrdíte možnosť „Zapamätať si ma“, vaše prihlásenie bude trvať dva týždne. Ak sa zo svojho účtu odhlásite, prihlasovacie cookies budú odstránené. Ak upravujete alebo publikujete článok, bude vo vašom prehliadači uložený ďalší cookie. Tento cookie neobsahuje žiadne osobné údaje a jednoducho označuje ID príspevku, ktorý ste práve upravili. Jeho platnosť vyprší po 1 dni. Štandardné webové prehliadače (Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome a pod.) Podporujú správu cookies. V rámci nastavení prehliadačov môžete jednotlivé cookie ručne mazať, blokovať či úplne zakázať ich použitie, možno je tiež blokovať alebo povoliť len pre jednotlivé internetové stránky. Pre detailnejšie informácie prosím použite nápovedu vášho prehliadača. Pokiaľ bude mať váš prehliadač použitie cookies povolené, budeme vychádzať z toho, že súhlasíte s využívaním štandardných cookies zo strany nášho serveru. Deaktivácia cookies v rôznych prehliadačoch Chrome: support.google.comOpera: help.opera.comFirefox: support.mozilla.orgMSIE: windows.microsoft.comSafari: support.apple.com

Vložený obsah z ďalších webov (oprávnený záujem)

           Príspevky na týchto stránkach môžu obsahovať vložený obsah (napríklad videá, obrázky, články atď.). Vložený obsah z iných webových stránok sa chová rovnakým spôsobom, ako keby návštevník navštívil iný web. Tieto webové stránky môžu zhromažďovať dáta o vás, používať súbory cookies, vkladať ďalšie sledovanie od tretích strán a sledovať vašu interakciu s týmto vloženým obsahom, vrátane sledovania interakcie s vloženým obsahom, ak máte účet a ste prihlásení na danú webovú stránku.

Analytika (oprávnený záujem)

           Využívame služby Google Analytics pre anonymné analýzu správania užívateľov našich webových stránok, aby sme mohli nájsť a opraviť chyby v užívateľskom rozhraní. Táto aplikácia môže využívať cookies na mapovanie vášho pohybu na našich webových stránkach. Viac informácií nájdete na stránkach služby https://www.google.com/analytics/learn/privacy.html?hl=cs

Ako dlho uchovávame vaše údaje?

           Ak pridáte komentár, komentár a jeho metadáta budú uchovávané po dobu neurčitú. Údaje sú uchovávané na účely automatického rozpoznania a schválenie všetkých následných komentárov, miesto ich držanie vo fronte moderovania. Pre užívateľov, ktorí sa registrujú na tomto webe (ak majú túto možnosť), ukladáme tiež osobné údaje, ktoré uvádzajú vo svojom užívateľskom profile. Všetci používatelia môžu kedykoľvek vidieť, upravovať alebo zmazať svoje osobné údaje (s výnimkou toho, že nemôžu zmeniť svoje užívateľské meno). Administrátori webu môžu tiež tieto informácie zobraziť a upravovať.

Aké máte práva?

           Ak máte na tomto webe účet alebo ste tu pridali komentáre, môžete požiadať o obdržaní súboru s exportom osobných údajov, ktoré o vás uchovávame, vrátane všetkých údajov, ktoré ste nám poskytli. Môžete tiež požiadať o odstránenie všetkých osobných údajov, ktoré o vás uchovávame. Táto možnosť nezahŕňa údaje, ktoré sme povinní uchovávať z administratívnych, právnych alebo bezpečnostných dôvodov.

Kontaktné údaje

        Pokiaľ máte otázku ohľadom prístupu alebo oprave vašich osobných dát, prosím, kontaktujte nás.